tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

Korešová, Hejnová a Bergrová mají další osobní rekordy ze Zimní pražské tyčky. První dvě jmenované překonaly svá maxima na překážkách, Jana Korešová o dvě setiny stáhla čas z víceboje na 8.37 a tímto časem se zařadila na druhé místo za Lucii Martincovou, Zuzana Hejnová v letošní premiérové překážkové trati zvládla 8.43 a skončila třetí. Aneta Pecnová pátá za 8.88. Korešová vybojovala druhé místo také ve skoku dalekém (619), o tři centimetry nestačila na první Martinu Darmovzalovou (6.22)

Zuzana Bergrová výrazně vylepšila svůj čas ze 150m na 18.14 a na této trati zvítězila. Těsně druhá doběhla Kristina Bažatová (18.16), třetí Zuzana Hejnová (18.18). Jitka Bartoničková pátá časem 18.30.

Zuzana Bergrová se včera v Karlsruhe nečekaně postavila na start 400m. Původně měla na meetingu IAAF jako vodič rozbíhat 800m, ale hlavní manažer závodu domluvil na tuto funkci ještě jinou závodnici, aniž by odvolal Bergrovou. Ta přijala (tři hodiny před startem) možnost běžet 400 metrů v regionálním závodě, aby víkend nepřišel vniveč. "Nevadilo mi, že jsem na závod nebyla dopředu připravená, ale to, že jsem nemohla startovat v jednom ze dvou hlavních běhů, když v každém byla nakonec jedna dráha volná. Sama bez motivace jsem odkroužila 400 za 54.08 s místníma mlaďoškama a holky v hlavním závodě měly časy okolo 53.70, mohla jsem se s nima vytáhnout".
Jana dnes během vícebojařského klání dokázala nashromáždit 4321 bodů !!! Za jeden den si dokázala na pěti disciplinách vylepšit čtyři osobní rekordy. Navíc ji tento výkon řadí na třetí místo dlouhodobých tabulek. Není co dodat, tady jsou výsledky:

60m.př. 08.39 - výška 1.72 - koule 10.36 - skok daleký 6.32 - 800m 2:14.55

1 Korešová Jana 815408 USK Praha 4321

2 Klučinová Eliška 885414 A. C. TEPO Kladno 4019

3 Konvalinková Kateřina 865514 AK SSK Vítkovice 3852

Jana Korešová  se o víkendu zúčastní bojů o titul Mistryně republiky v halovém pětiboji. Vzhledem k tomu, že na mezistátním utkání byla z české výpravy druhá nejlepší za Denisou Ščerbovou (která domácí šampionát vynechává), je s letošním druhým výkonem favoritkou závodu. Mistrovství se bude odehrávat ve Strahovské hale v Praze celý víkend, nás bude zajímat především sobota a závod žen, který začíná v 11:15 překážkami.

Na stejném místě se ve středu představí téměř celá skupina. V rámci mezinárodního meetingu Pražská tyčka uvidíte Bartoníčkovou, Bergrovou a Zuzanu Hejnovou na 150 metrech, Zuzana Hejnová s Janou Korešovou a Anetou Pecnovou se představí také na překážkách.

Následující víkend (16.-17.2.) bude důležitý zejména pro čtvrtkařky. Bartoničková a Hejnová poběží 400m v neděli na meetingu V Lipsku, Hejnová má šanci na individuální limit pro Mistrovství světa, Bartoničková potřebuje stáhnout letošní halový výkon stejně jako Bergrová, ta ale startuje již v sobotu ve Vídni. (průměrný čas pro nominaci na MS do Valencie je 53.80, čím lepší budou časy našich čtvrtkařek, tím lehčí bude pro čtvrtou členku štafety vejít se se svým časem do potřebného limitu). Do Vídně odcestuje také Aneta Pecnová na 60m překážek.

Jana Korešová vylepšila svůj osobní rekord v halovém pětiboji o 176 bodů a v celkovém pořadí se umístila na 3.místě. Po výborném začátku na překážkách (8.48), kdy se přiblížila dvě setiny k nedávnému osobnímu rekordu, předvedla na výšce 166 cm, což není špatné, ale v jejích silách je určitě více. Koule (9.76) je pravidelně Jany nejslabší disciplínou, tady má uloženou velkou rezervu :) Skok daleký znamenal další osobní maximum za velmi slušných 624cm, a doplnění bodů ztracených na kouli. Svůj nejlepší čas Jana překonala i na závěrečné osmistovce na vícebojařku parádním časem (2:15.50).
(1.místo vybojovala Denisa Ščerbová s novým národním rekordem 4632b. Češky zvítězily také jako team před Francií, Velkou Británií a Španělskem).
Meeting ve Stromovce znamenal kompletní medailovou sadu pro čtvrtkařky. Zuzana Hejnová excelovala výkonem 53,19 a zahraniční soupeřky z prvního běhu, které nepokořily ani hranici 55 vteřin, za ní zaostaly natolik, že musela skoro celý závod absolvovat sama. Ve druhém běhu vystartovala velice rychle Jitka Bartoničková (54,34). Po seběhu a skvělém mezičase na 200m ji však v závěru došly síly a v cílové rovince se před ni dostala Zuzana Bergrová v čase 53,99.

Aneta Pecnová obsadila 7.místo v běhu na 60m překážek. Ve finále zopakovala čas z rozběhu 8.75.