tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

diamantové tažení Zuzky hejnové

Zuzka včera na finálovém kole Diamond League předvedla další ze série skvělých výkonů a kromě suverénky Kaliese Spencer za sebou nechala všechny obávané soupeřky. Velká bomba je ale hlavně druhá pozice v celkovém součtu seriálu DL, kde Zuzka díky stabilní výkonnosti na posledních dvou kolech pokořila Rusku Antyukh (ta po vítězství na ME v Barceloně trpí rapidním úpadkem formy).

Rank Athlete Nation Result Diamond Points Diamond Ranking
1
JAM
53.33
PB
24
1
img
2
CZE
54.54
 
8
2
 
3
NGR
55.11
 
2
4
 
4
RUS
55.14
 
5
3
 
5
GBR
55.57
 
1
5
 
6
ROU
56.43
 
1
5
 
7
USA
56.68
 
 
 
 
8
RUS
59.87
 
 
 
 

Atletika.cz:

Potřetí se letos v Diamantové lize postavila na stupně vítězů česká rekordmanka na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová a potřetí na druhý nejvyšší stupínek, stejný jí patří i v celkovém hodnocení disciplíny. Svěřenkyně Martiny Blažkové svedla za poslední překážkou úspěšný souboj s mistryní Evropy Nataljou Anťuchovou a připsala si vedle výborného umístění i další výkon hluboko pod 55 vteřin – čtvrtý životní čas 54.54. Prvenství v závodě a stvrzení výhry v seriálu získala bez potíží Jamajčanka Kaliese Spencerová, která k tomu přidala i osobní rekord 53.33. Anťuchovou nakonec předčila i Nigerijka Odumosuová.

„Nečekala jsem, že to půjde takhle hladce, ale už před závodem jsem se cítila dobře, nebyla jsem vůbec nervozní. Nevěděla jsem, jestli je to dobře nebo špatně,“ prohlásila po svém úspěchu Hejnová. „Strašně mě mrzí, že mi unikla medaile na Evropě, jinak by to byla skvělá sezona. Ale věřím, že se jednou medaile dočkám. Závod na Weltklasse je pro mě zážitkem, je tu úžasný stadion a skvělá atmosféra,“ pochvalovala si.

Žádné komentáře