tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

Halové žně: Mistrovství republiky

Letošní halový šampionát dopadl nad očekávání. Vedle výsledků z překážek, dálky a čtvrtky jsme posbíraly cenné kovy i na doplňkové dvoustovce. Medailová umístění:
1. místo: Jana Korešová skok daleký, štafeta 4x400 m (Skřenková, Stružková, Bergrová, Hejnová) 2. místo: Jana Korešová 100m překážek, Zuzana Hejnová 200m, Jitka Bartoničková 400m, 3. místo: Zuzana Bergrová 200m

Medailové tažení zahájila v sobotu Jana Korešová - po suverénním postupu z rozběhu 60m překážek si ve finále časem 08.44 doběhla pro stříbro. Eliška Klučinová vybojovala pěkné páté místo (8,86).
Druhým sobotním želízkem v ohni byla Eliška Klučinová ve skoku vysokém, 176cm ale stačilo mezi specialistkami až na 6. místo.
Podle očekávání dopadlo Jitčino tažení na postup do finále 400m, časem 56.20 si ležérně zajistila druhou postupovpou pozici - šamiónkou rozběhů se stala Denisa Rosolová. Do finále postoupila vylepšeným halovým osobákem 57.93 také Kateřina Ulrichová.

Díky většímu počtu finálových disciplin byla ještě úspěšnějším dnem neděle. Hned v první běžecké disciplíně 200m přijěmně překvapily Zuzky Hejnová a Bergrová, když mezi sprinterkami bez problémů postoupily do finále rychlými časy 24.37 a 24.41. V do posledních metrů napínavém finále naše čtvrtkařky přemohla jen Kateřina Čechová (24.03), když v cílové rovince vyhrála souboj o zlato se Zuzkou Hejnovou (24,07). Pro bronz si doběhla Zuzka Bergrová za 24.40. Všechny medailistky si vylepšily osobní rekordy!
Z dvojnásobné trati si při neúčasti Zuzek odnesla medaili jen Jitka Bartoničková. Stříbro si zasloužila za čas 54.15. Podlehla pouze letošní "čtvrtkařské kometě" Denise Rosolové, se kterou zhruba od polovinou trati ztratila kontakt.
Mezitím se také v dálkařském sektoru odehrával boj o cenné kovy. Jana Korešová a Elička Klučinová zde vytvořily vítěznou dvojici: Jana zvítězila s přehledem (621cm), Eliška byla pouze o centimetr lepší (599cm) než třetí Naďa Zikmundová.
Závěrečná štafeta pak byla exhibicí pro dnešek dvoustovkařek Zuzky Bergrové a Hejnové, když stáhly zhruba padesátimetrové manko a společně s oddílovými kolegyněmi Skřenkovou a Stružkovou tak doběhly pro zlato.
Žádné komentáře