tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

PMEZ: Limit pro Zuzku Hejnovou

Letošní Pohár mistrů evropských zemí byl pro naší skupinu více než vydařený. Zuzka prvním závodem na 400m překážek zvítězila a prolomila hranici B limitu pro MS v Berlíně časem 56.21.

Jitka přidala slušný rozjezdový čas na 400m 54.16, ale vzhledem ke složení běhu to stačilo až na páté místo; čtvrtá byla na 200m výkonem 24.54. Obě naznačily sprinterskou formu už na prvním kole Extraligy skvělými dvoustovkami (Zuzka 24.08, Jitka 24.18).

Jana vybojovala 3.místo v dálce s 626 cm. Holky se navíc zapojily do štafetových bojů na 4x100 i 4x400.

atletika.cz:

Hejnová v prvním závodě zdolala měkčí kritérium pro Berlín

AKTUALIZOVÁNO - Španělský Castellón hostí dvoudenní klání evropských klubových šampionů. Ženy z USK jsou v poločase čtvrté, muži Kroměříže pátí, výkonnostně se první den blýskla finalistka OH na 400 m překážek.

Účasti na MS v Berlíně se dnes významně přiblížila Zuzana Hejnová. Hned při premiéře ve své hlavní disciplíně, překážkářské čtvrtce, zaběhla časem 56.21 o 9 setin, než je limit ČAS. "Doufala jsem, že hned v prvním závodě splním aspoň limit B. Byly dobré podmínky, i když docela foukalo na první dvoustovce," uvedla Hejnová. "I když mi béčko bude nejspíš stačit, určitě chci splnit áčko a pokud to půjde dobře, tak hned při memoriálu Odložila, před domácím publikem," doplnila směrem k ostřejšímu kritériu IAAF 55.50. "Čeká mě dost závodů, takže doufám, že čas hodně stlačím." Svěřenkyně Martiny Blažkové svou disciplínu jako jediná z vysokoškolaček vyhrála, její kolegyně však předváděly vyrovnané výkony, žádná neskončila poslední.

Žádné komentáře