tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

Zuzka skalpovala Evropskou šampionku

Zuzaně Hejnové se nedlouho po Mistrovství Evropy podařilo na Diamond League v ne příliš ideálních podmínkách rozcupovat nejsilnější z Ruských překážkářek a novopečenou mistryni Evropy Antuch. Na dalším a pro Zuzku posledním kole DL bude právě s ní bojovat o cenné body.

Atletika.cz:

Česká rekordmanka na 400 m překážek zopakovala medailové umístění z červencového mítinku seriálu v Gatesheadu. Výkon roku nebyl v druhé polovině dvoudenního mítinku Diamantové ligy k vidění.

Zuzana Hejnová vybojovala v britské metropoli druhou příčku, stačil jí k tomu jeden z jejích třech časů nad 55 vteřin – o 11 setin. Mimo suverénní Jamajčanky Kaliese Spencerové a za Hejnovou o pět setin Britce Childové se však ostatním dařilo podstatně hůře.

Zuzana Hejnová ve finále ME v Barceloně - foto: www.graf.cz

Čerstvá mistryně Evropy z Ruska Anťuchová skončila až šestá za 55.89, v čase takřka o tři vteřiny pomalejším než při triumfu v Barceloně. „Dnes byly špatné podmínky. Docela chladno, vítr a na náš běh i déšť. Jsem maximálně spokojená s umístěním, to jsem nečekala. A mám radost ze skalpu mistryně Evropy. V Curychu chci podat dobrý výkon,“ vzkázala z Anglie svěřenkyně Martiny Blažkové, která se čtyřmi diamantovými body figuruje na čtvrtém místě, o bod za Anťuchovou, na niž může ve čtvrtečním finále zaútočit.

Žádné komentáře