tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

Na podzimní přípravu jsme se už tradičně vypravily do Afriky. Je nám tu dobře. Mají tu v první řadě moc dobré víno za babku a některými zbožňované pštrosí maso a také parádní travnatý ovál, ze kterého nás ani po dlouhé dřině tolik nebolí nožičky. Ty hned po každém tréningu namáčíme do 8°C bazénku za hlasitých ovací místních ragbistů, kteří svá hubená lýtka a veleobří ramena neustále umísťují do posilovny, kde se bazének nachází.

Letos je nám tu ještě lépe, poněvadž s sebou máme vážně malinkatou, ale moc šikovnou paní kuchařku, která nám chystá chutná, avšak výživná jídla a sem tam dokonce buchtičku nebo palačinky.

Poprvé se v Africe soustředí kompletní štafeta a ještě máme nově navíc Kačku Cachovou. Při rozklusu už to vypadá na slušné stádečko a nejen malí ptáčci na dlouhých hubených nohách nám raději uhnou z cesty :-) Příprava zatím probíhá podle plánů. Kačka se rychle oklepala ze své teploty před odjezdem, jenom Bergie (nová komolenina paní kuchařky) si své marodění s přispěním dlouhého letu protáhla až do soboty a začíná makat individuálně.

Počasí je záviděníhodné a připadá mi ošklivé ho podrobněji popisovat vám, kteří si tento report čtete za zavřenými okny a s nohama na topení.

Až se stane něco zajímavého, zase vám to tady naservírujeme. Au revoir!

Posledni komentare
02.12.2011 18:01:20: Google translator :-)
02.12.2011 10:49:01: is it the french delegation who gives you specific lessons in french speaking?
01.12.2011 15:39:49: C'est vrai, nous le ferons!
30.11.2011 10:26:22: as we used to say in france " bon entraînement ensoleillé et mettez bien de la crème solaire"
Pomalu je vidět světlo na konci tunelu. Vydrželi jsme nášup odrazů, kopců, odrazů a tempíček, dlouhých kopců, sprintů bez pauz, dva děsné kruháče, klusy a další libůstky naší milované trenérky. Ještě nám zbývá odkroutit si šest tréningů, ale to už dáme! Naštěstí navzdory tomu, jak to vypadá v nížinách, tady na Churáňově se drží nádherné slunečné počasí a člověk se vysloveně těší, až půjde ven propotit triko. Nechceme vás na---t :-) , tak se s vámi rozdělíme aspoň prostřednictvím fotečky pořízené dnešního rána z okna pokoje číslo osm.
Posledni komentare
01.11.2011 22:15:07: So cold the day!!

Měsíční volno zase uteklo jak smečka hladových lvic za kořistí. Každý si ho užil podle svého gusta a každému se za tu dobu trochu jinak změnily proporce. Nejčastějším případem je v ženské skupině pochopitelně nárůst tukového polštáře na určitých místech (zpravidla se nejedná o ňadra), popřípadě v kombinaci s úbytkem svalové hmoty, vzácně i s jejím nárůstem (Bergří bicepsy).

Těsně před zahájením přípravy se většina z nás vyválela týden v lázních. V lázních velice dobře vaří velice tučná a kalorická jídla, která nám velice chutnala. Protože jsme hrozné rebelky, proložily jsme náročný lázeňský pobyt (lázeň, oběd, masáž atd.) testováním různých příchutí tabáků do vodní dýmky, což blahodárně zapůsobilo i na fungování střevní mikroflóry.

V těchto dnech ale začíná přituhovat. Světské radovánky jsou stranou. Trenérka má zásobu bloků a propisek a hlavně NÁPADŮ (tj. něco, čeho je třeba se lehce děsit). My máme zásobu teplého spodního prádla, protože, možná jste si toho nevšimli, je veliká, veliká zima. Zvláště tady ve velehorách (na Zadově).

Počet chovanců skupiny proběhl značnou multiplikací. Zabíráme celou chalupu a chodíme trénovat na dvě skupiny (obvykle staré běhny a vícebojařky spolu a mladé přírůstky s momentálně více funícími členy). Naštěstí se multiplikovala i trenérka a to v podobě mužské posily Františka Ptáčníka, kterýžto jako ve své době velerychlý sprinter jistě bude mít co říct k naší přípravě. My zato trochu provětráme zadek Jiřce (Ptáčníkové), určitě se nemůže dočkat. Na týden se k nám nenápadně přidal diskař Igor Gondor, momentálně více známý jako Bambulka a oplývající nezničitelnou dobrou náladou (hodí se!).

Žádné další zdrcující novinky nejsou na pořadu dne. Možná příště?

Posledni komentare
24.10.2011 18:03:03: Zadov, it place for olympic medals??
24.10.2011 17:02:04: Zadov, it place for olympic medals??

Proč si Číňani neholí těch osm dlouhých chlupů, co jim trčí z pihy na bradě? Proč si nemůžete jen tak sami vyjít mimo centrum? A proč Zuzana, ta s dlouhýma nohama, doběhla v čase, jako když byla dorostenka? To všechno jsou záhady letošní Universiády v čínském Schenzhenu.

Nejprve k tomu závodu, kvůli kterému tady všichni jsme. Byla to taková smutná katastróóófa: nějaký čínský narušitel 5 kroků po startu pískl na ploše na píšťalu a správně vycvičená poslušná skautka v domnění, že start byl ulit, začala vypouštět. Stejného mínění byli i trenéři na opačné straně stadionu, leč opak byl pravdou a zbylé závodnice pokračovaly v náběhu na překážku. A tak se stalo, že i přes skvělé časy mezi překážkami nebylo v silách naší závodnice dohnat ztrátu na postupová místa. A je to venku. Stupeň zklamání: nejvyšší.

A jinak?

Že nejsou Číňanky chlupaté je pověra. Že jsou malé taky. Zato ti chlapi, kromě geneticky modifikovaných baskeťáků, jsou všichni S. Veškeré kuřecí maso je podáváno s rozplizlou blemcavou kůží. Mladí hoši se odbarvují na „blond“. V zapadlé křivolaké uličce, kudy protékají různé čůrky (nechci vědět z čeho) a jeden by se tam bál vkročit, prodávají prasečí rypáky, kuří nožky, lepivé koule z béžové hmoty, nudle, starej škopek, něco s rybím odérem, oprýskanou figurínu, oranžový hmyzáky a spousta věcí, které jsou asi k jídlu, ale člověk na ně nemá dvakrát chuť. Taky se tam suší prádlo, šmelí všechno, s čím jde šmelit a vůbec. V autobusech městských linek jezdí průvodčí, kteří neumí ukázat vaší polohu na mapě. Když se „jen tak“ procházíte na periferii v křivolakých uličkách, tak vám chce policajt „pomoct“. Takže šup pryč, naložit do autobusu, odvézt z neupravené části. Upravené části se vyznačují zdánlivě opravenými fasádami v nejbližším dohledu od tras autobusů Univerziádních linek (cca dva domy od silnice). Ostatní jsou hanebně zanedbané. Dávají nám na pokoj málo toaletního papíru. Všechno v univerziádní vesnici svítí a bliká tolik, že zbylá polovina města musí být zcela určitě bez proudu. A pivní bar, který měl být asi jen zajímavostí, se denně otřásá v základech a trpí zoufalým nedostatkem dalších sudů. Tak to chodí.

1  
2  
3  
4  
..  
10  
20  
..  
32