tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

Mnoho písku proteklo přesípacími hodinami, mnoho svalových vláken přibylo a mnoho potu bylo prolito. Den za dnem se postavy našeho seriálu praly s náročným výcvikovým táborem v Nymburce, s tamní projímavou grilovanou zeleninou, s únavou, s polštáři poslintanými při tvrdém odpoledním spánku a s japonskými judistickými výrostky.

A pomalu se blíží období sklizně!

Pro většinu cvičenek začíná 13.srpna testovacími závody v Pardubicích a potom hurá do Koreje na Mistrovství světa. A ta největší, ale stejně menšina Zuzana Bergrová, už je ve společnosti asiatů na cestě do Číny na Univerziádu.

Všechna děvčata, velká i menší, stará i mladá, udělala velký kus práce. Trenérce bylo zase líto (prej!), že je nám špatně a říkala, že by tu pětistovku běžela za nás, kdyby to pomohlo. Náš názor byl, že by to pomohlo, ale neshodoval se s jejím a trenérka má vždycky pravdu, i když to není pravda :-)

Tak to chodí.

Co bylo budoucí...již je minulé. Několik krásných závodů (hlavně pro nás u televizních přijímačů) Diamantové ligy, několik jiných a Mistrovství republiky v Brně za mohutné podpory větru a deště (rozuměj nadměrného mnoužství padající vody) - nebudeme se vytahovat počtem domácích titulů, míříme výýýýýše!

Zuzka Hejnová už nemá tolik kam mířit, když se stihla vyšvihnout do čela světových tabulek, zbývá jí jen to (!!!) Mistrovství světa. My ostatní máme cílu daleko víc, protože jsme si je ještě nevyplejtvali :-)

Denisa běhá parádně, ale poslední dobou nebyla úplně all right. My co jí známe, tušíme, že to jenom předstírá, aby nám pak mohla nějakým supervýkonem zase vypálit oční bulvy až na lebku.

Zuzka Bergrová si letos nedělá zrovna osobáky kvůli větším i menším výpadkům v tréningu (zrovna těm nehnusnějším a nejdůležitějším), ale drží se na ucházející úrovni, díky níž se nominovala na Olympiádu intelektuálů, čili Světovou Universíádu (Čína), odkud se letmo přemístí do Daegu. Teď dohání co se dá a je z toho tak unavená, že nemá ani tužku.

Jitka se pomalu (ale jistě) chystá na svou roli ve štafetě. Chtěla to vzít taky přes Čínu, ale bohužel jí ty čtvrtky letos nešly jako za mlada. Určitě jí to namíchlo a Daegu si to vynahradí!

Jana se nám nějak trápí s nártem a letos poprvé zažila nedokončený víceboj (prej je to hrozný a příště to dotáhne do konce i na smrtelný posteli).

Eliška se nám začíná hýbat po operaci. Už odhodila berle, posiluje a jezdí na bruslích. Dokonce vůbec neztloustla, jak se to tak stává atletkám, které se najednou nemůžou hýbat. Bravo!

A trenérka je spokojená. Děláme jí asi radost, ale hlavně se zlepšila v tenise :-)


To be continued...

Posledni komentare
01.03.2017 14:19:53: vaše dedra - oficiální stránky - vaše dedra - oficiální stránky.
01.09.2011 16:38:29: ignite the track!! be fast, be good. In fast girls, we trust!! greetings from france
26.08.2011 16:24:07: night tv show in europe during World championships... but united, we stand!!
23.07.2011 18:00:13: thanks... fast girls rule the world
Bezchybné překážky a ideální tempo. Skvělý finiš, pohled na časomíru a padající brady. Zuzce se konečně podařilo prolomit "magickou" hranici 54 vteřin, která jí řadí k nejužší světové elitě. Vyklepla obávanou ruskou soupeřku i nejlepší závodnice ostatních evropských zemí. Denisa v nabitém poli čtvrtkařek doběhla druhá, ale bylo to hodně napínavé. Už klasicky dotahovala až na posledních metrech, vítěznou ukrajinku už bohužel zmáčknout nestihla. První a druhé místo v evropské superlize, to teda smekáme klobouky, kšiltovky i paruky !
Už si na hotelu ve Stockholmu netrpělivě proklepáváme svaly. Dnes (sobota) si užijeme hlavní disciplíny těch nejrychlejších rychlých holek. Zuzka Hejnová, zde v roli favoritky, startuje v 16:23, Denisa na hladké čtvrtce krátce po ní, v 17:06. Počasí vypadá pro dnešek slibně, děvčata taky. :-) Zítra to podle předpovědi vypadá na lehčí povodeň. Tu si užije znovu Denisa, tentokrát na dvoustovce, ale i štafeta 4x400m, která má na ME družstev jedinou šanci splnit limit pro Mistrovství světa.

Časový pořad a další informace:

http://atletika.cz/default.aspx?section=3&server=1&article=13188&chapter=16044

Foto krásného starého stadionu: graf.cz
Děvčata udělala českému divákovi velkou radost hned z kraje přímého přenosu Diampond League Oslo. Zuzana Hejnová, v tomto závodě favorizovaná, předvedla bezchybné překážky; zbytek startovního pole se mohl se slušným odstupem dosyta vynadívat na její záda. Další závod čeká českou šampionku hned v podělí a tentokrát si to budete moct vychutnat na živo, v Praze na Memoriálu Josefa Odložila. Denisa zazářila na hladké čtvrtce; letos je to pro ní druhý elitní meeting, na kterém dokázala vybojovat druhé místo a výsledný čas 51.04 naznačuje stabilní formu. Na "Odložilovi" se Denisa předvede na poloviční trati, dalším velkým závodem pak bude Mistrovství Evropy družstev.
Posledni komentare
22.12.2014 13:29:09: www.oricosmetics.cz Oriflame CZ www.ori-cosmetics.cz Oriflame CZ www.krasa365.cz Oriflame CZ www....
1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
20  
..  
32