tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

V pátek po nočním letu konečně v Praze. Soustředění se vydařilo, holky odtrénovaly pěknou porci a nakonec se svezly na banánu :P

...jenom Zuzka Bergrová soustředění prostonala a navíc jí znovu trápí nárt. Zuzka H. měla ze začátku problém s kolenem, ale to se naštěstí hodně zlepšilo a už běhá jako srna. A kdo vypadá nebezpečně nabušeně je Jana! Budeme se těšit na první víceboj.....

...a dole v galerii jsou fotky 09 KYPR

V předprogramu 1.ročníku Meetingu světových rekordmanů se Zuzka neúspěšně snažila na poslední pokus splnit limit 53.40 pro Halové Mistrovství Evropy. Ten jí utekl o vlásek (dlouhý 9 setin), ale pěkným výkonem 53.49 může zakončit halovou sezonu se vztyčenou hlavou. Jitka pro tentokrát zvolila poloviční trať a své letošní maximum na této trati posunula na 24.85. Jana si změřila síly se světovou elitou v běhu na 60m překážek, časem 8.39 skončila na celkovém 10.místě.
Zuzka Hejnová suverénně vyhrála v nedělním finále MČR 400m; vylepšení osobního season best na 53.82 se ale pořán nepřiblížio limitu pro Turín. Poslední šance bude v předprogramu Meetengu světových rekordmanů v pražské O2 Areně. Jitka Bartoničková ve finále zabojovala, časem 55.14 si trochu vylepšila chuť z předchozích závodů a získala stříbro. Jana Korešová se vytasila se skvělou formou i v nedělní dálce, za Denisou Rosolovou byla nejlepší s výkonem 638cm. Holky pak společně ne úplně o kotel vyhráli také štafetu 4x400m, takže letošní sbírka medailí i bez účasti Zuzky B. a Anety byla slušná. Pokud by to všechno korunoval Zuzky limit na ME, zavládne spokojenost na všech frontách :) Pokud ne, začínáme makat na léto.

První den Mistrovství byla především jedna z možností útoku na limit pro Zuzku Hejnovou po výpadku kvůli nemoci, ale 54.23 z rozběhu o 83 setin nestačilo. Zajistila si ale nejlepší dráhu pro nedělní finále, tak uvidíme. Jitka se zařadila s časem 56.00 na druhé postupové místo a zítra se chystá i na dvoustovku. Soupeřkou na 400m by jí mohla být Drahomíra Eidrnová, loňská náhradnice na 4x400 z MS ve Valencii. Nejspokojenější je ale po sobotě Jana Korešová, předvedla dva skvělé výkony na překážkách: 08.28 v rozběhu a 08.26 ve finále, za českou rekordmankou Lucií Škrobákovou zaostala o 23 setin a vyběhla si stříbro.
Do Mistrovství republiky máme týden, a po smolně načaté sezoně nás snad čeká happyend ve formě limitu Zuzky Hejnové na HME. Potýkala se se zákeřným kokem. Mach a Šebestová s rejžákem nikde, proto léčba trvala déle než by se chtělo. První čtvrtka nebyla špatná, ale toho času už skomírající rekordmanka neměla sílu na pokoření limitu pro Torino. Přitom po soustředění trhala tartan.Tak snad! Zuzka B. si střihla zánět nosohltanu po Vánocích, a když se z toho vzpamatovala a vsugerovala si, že by aspoň chvalitebně běžet mohla, na dveře zaťukala viróza a naznačila, že MČR není šťastný nápad. Jitka je naštěstí zdravá, ale ze záhadného důvodu a bez dovolení se jí forma zdekovala. Za týden změří síly se sprinterkami na dvoustovce. Na závodech reprezentuje aspoň Jana Korešová. 08.34 na 60př je parádní čas a po problémech s kolenem klobouk dolů. Na MU ve vícebojích v Zaragoze brala čtvrté místo těmito výkony: 8.42 (1035) 1,69 (842) 10,10 (536) 5,95 (834) 2:17.04 (864) a MČR ve vícebojích podruhé za sebou vyhrála (a to suverénně). Aneta Pecnová zatím 8.79 na překážkách a pozor, Anet i Jana se zúčastnily nového výmyslu- halových 200mpř. Jana 29.2, Anet 29.5. Jsme rády, že se jim nic nestalo :) Tak to s námi zatím vypadá. Ale neházíme flinty do žita a těšíme se na MČR!

1  
..  
10  
..  
20  
21  
22  
23  
24  
..  
30  
31  
32