tréninková skupina martiny blažkové

rychlý holky

AKTUALITY

Druhý den národního šampionátu se vskutku vydařil. Jedním z nejvíce očekávaných finále byla ženská čtvrtka. Nejen dobře obsazený a napínavý závod, ale pro Zuzanu Hejnovou i poslední šance na individuální limit na MS do Valencie...a povedlo se. Na vyrovnané výkony lehce přes 53 vteřin navázala neskutečným časem 52.82 a limit (53.00) pokořila o 18 setin. Zuzana Bergrová se musela na seběhu zařadit za Jitku Bartoničkovou, nastřádané síly však využila v závěru a doběhla druhá ve vyrovnaném osobním rekordu 53.93. Jitka doplnila "skupinovou" medailovou sadu bronzem za čas 54.69.

    Jana Korešová přidala k třetímu místu z překážek titul ve skoku dalekém, dolétla na 631cm, což je vyrovnaný osobák. Holky tak vybojovaly celkem 5 medailových umístění (3x400m, dálka, 60m přek) !

Pro naši skupinu byl dnes jediným finálovým závodem běh na 60m překážek. Už v rozběhu si Jana Korešová o setinu vylepšila osobní rekord na 8,36, do finále postoupila z druhého místa za Petrou Sedilovou. Té později podlehla a i přes další skvělé vylepšení osobního maxima 8,33 doběhla těsně třetí. Aneta Pecnová v rozběhu vylepšila svůj letošní nejlepší čas na 8,63, ve finále už se ale zlepšit nedokázala a s časem 8,71 obsadila páté místo.

    Čtvrtkařky Bartoničková, Bergrová a Hejnová se podle očekávání všechny jako vítězky svých rozběhů kvalifikovaly do zítřejšího finále. Zuzana Hejnová se dnes již v rozběhu pokoušela o splnění individuálního limitu na 400m, ale výborný čas 53.17 je stále 17 setin za kritériem IAAF (53.00). Zuzana Bergrová předvedla celkem stabilní výkon 54.43 a pomohla tak Dráže Eidrnové k času 54.64, kterým vyšoupla Lenku Masnou z náhradnického místa do štafety na MS. Masná reagovala výkonem 55.25 a postoupila časem, běh vyhrála Jitka Bartoničková za 55.04. Všechny zmíněné se zítra utkají v nejnabitějším čtvrtkařském finále žen za posledních pár let.

Pro výsledky klikněte na "zobrazit celé"

Pozvání IAAF na víceboj pro Denisu Ščerbovou bylo sice vzato zpět, start štafety to ale neohrozí. Pokud Denisa na světovém šampionátu prolomí kvalifikační kritérium na finále ve skoku dalekém,  zastoupí ji náhradnice (zatím to vypadá na Lenku Masnou, pokud se něco nezmění během MČR)
I přes splněný limit byl start české štafety 4x400 na MS ne zcela jistý. Denisa Ščerbová, čtvrtý článek, se chystala na start ve skoku dalekém po tom, co nebyla vybrána na víceboj. Dnes ale dodatečně obdržela nominaci. Dálku tedy vynechá, a poslední den mistrovství se ve Valencii společně s Jitkou Bartoničkovou, Zuzanou Bergrovou a Zuzanou Hejnovou postaví na start čtvrtkové štafety.
Denisa Ščerbová v rámci sobotního trojboje zaběhla vynikající čas na 400m 53,61! Srazila  potřebný průměr pod 53.80 a štafeta tak vyhovuje nominačním kritériím pro účast na Mistrovství světa!
17.2. se v Lipsku na čtvrtce sešlo celé čtvrtkařské trio. Zuzana Bergrová s Jitkou Bartoničkovou byly postaveny do slabšího B běhu. Bergrová zde zvítězila za 54.21, Bartoničková druhá s 54.41, celkově to pro holky znamenalo čtvrté a páté místo. Zuzana Hejnová excelovala v hlavním běhu dalším osobním rekordem 53.10, což je už jen 10 setin od měkčího limitu na Mistrovství světa do Valencie. Poslední možnost jej pokořit bude na M-ČR následující víkend ve Stromovce!
1  
..  
10  
20  
..  
28  
29  
30  
31  
32